Prezident Miloš Zeman zahájí v pondělí třídenní návštěvu Středočeského kraje. Nejdříve se v budově krajského úřadu v Praze setká se středočeskými zastupiteli, starosty, řediteli příspěvkových organizací a odborů. Odpoledne zamíří do Vlašimi na Benešovsku, kde si prohlédne zbrojovku Sellier & Bellot, setká se s vedením radnice a bude diskutovat s lidmi na nádvoří zámku. Zemanova prezidentská návštěva středních Čech se koná potřetí, naposledy byl na oficiální návštěvě v kraji před rokem.

V úterý prezident zamíří na letiště u Bystřice na Benešovsku, do Berouna a Sedlčan. V Berouně se uskuteční protestní akce proti Zemanově politice, kterou jeho kritici svolávají prostřednictvím facebookové skupiny Řekněme NE Zemanovi v Berouně!. Demonstranti budou mít na sobě protizemanovská trička, budou vybaveni transparenty s nápisy, červenými trenýrkami, píšťalkami a podobně.

Ve středu má prezident v plánu návštěvu Jinců na Příbramsku, kde se setká mimo jiné se zástupci dělostřeleckého pluku.

Zeman při minulé návštěvě kraje, která se konala koncem loňského dubna, zamířil do Kladna, Rakovníku, Milovic na Nymbursku, Dobrovice na Mladoboleslavsku, na čáslavské vojenské letiště a do Brandýsa nad Labem u Prahy. Při první oficiální cestě po regionu v roce 2013 navštívil mimo jiné Kutnou Horu, Příbram, rodný Kolín nebo Nymburk.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner