Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou zahájí dnes třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Prezidentský pár se setká s dosavadním hejtmanem Miroslavem Novákem (ČSSD). Nové vedení kraje po volbách ještě nebylo zvoleno, ustavující zasedání zastupitelstva se uskuteční 10. listopadu. Poté se Zeman sejde se zástupci horníků a vedením OKD. Bude to poprvé od udílení státních vyznamenání, kdy se prezident objeví na veřejnosti.

Po setkání s Novákem bude prezident diskutovat s nově zvolenými zastupiteli Moravskoslezského kraje a podepíše se do kroniky. Po odjezdu z krajského úřadu se přesune na setkání se zástupci horníků a vedením společnosti OKD, která je od května v úpadku.

V odpolední části programu prezidenta čeká návštěva Orlové na Karvinsku, kde se nejprve setká s představiteli města a následně i s občany. Zeman se podepíše do Pamětní knihy města a rovněž bude dekorovat prapor města pamětní stuhou prezidenta republiky. První den návštěvy zakončí v Lázních Darkov v Karviné.

Prezident se dnes objeví na veřejnosti poprvé od udílení státních vyznamenání 28. října. Zeman se dosud osobně nevyjádřil ke kauze nevyznamenání Jiřího Bradyho, který přežil jako jediný z rodiny holokaust. Jeho stanoviska tlumočil mluvčí Jiří Ovčáček.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner