Republikánský uchazeč o úřad amerického prezidenta Jeb Bush se vyslovil pro reformu systému trestu smrti ve Spojených státech. Poukázal přitom na dlouhou dobu dělící rozsudek od samotné popravy.

„Měli bychom to reformovat. Pokud to má sloužit jako odstrašující prostředek, musí se to změnit. Není možné, aby to zabíralo 25 let (právních odvolání před popravou). To není pro nikoho dobré,“ řekl Bush v rozhovoru s televizní stanicí NBC.

Bush upozornil, že má k trestu smrti rozporuplný postoj, který je důsledkem konfliktu mezi jeho náboženským přesvědčením a snahou zajistit zadostiučinění rodinám obětí. „Abych byl upřímný, je pro mne jako pro lidskou bytost těžké podepsat rozsudek smrti,“ uvedl Bush.

V letech, kdy Bush působil jako guvernér Floridy, popravil tento stát dvě desítky vrahů, napsala agentura Reuters.

Bush podle průzkumů veřejného mínění výrazně zaostává za dalšími republikánskými kandidáty Donaldem Trumpem a Benem Carsonem. V nedávném průzkumu společnosti Ipsos podpořilo Bushe pouze sedm procent respondentů, zatímco Trumpa 32 procent a Carsona 15,5 procenta.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner