Prezidentský pár Miloš a Ivana Zemanovi dnes na Pražském hradě darovali rodině postiženého chlapce Adámka Vyčítala 400.000 korun na nákup automobilu. Chlapec upadl po masivním krvácení do kómatu po operaci mandlí. Podle lékařů má vážně poškozený mozek. Rodiče věří, že se jejich syn z kómatu probere a jeho stav se zlepší.

„Zázraky se dějí. Před Vánoci se mají dávat dárky,“ řekl Zeman při předávání daru. Peníze prezidentský pár věnoval ze svých nadačních fondů, řekl ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman původně fond zřídil na splácení státního dluhu, později z něj začal pomáhat Fondu ohrožených dětí (FOD), který provozuje klokánky pro děti v tísni. Podle Ovčáčka Zeman i letos počítá s finančním příspěvkem pro FOD, předávat ho bude v lednu.

Rodiče na pomoc svému osmiletému synovi založili transparentní účet, lidé na něj dosud poslali téměř 800.000 korun. Z darů chtějí Vyčítalovi zaplatit nákup automobilu, který by byl vhodný pro přepravu postiženého syna. „Budeme potřebovat spoustu zdravotních a rehabilitačních pomůcek, jako rehabilitační kočárek, schodolezy, osobní asistenci v domácí péči, rehabilitační pracovníky. Těch věcí je strašně moc a peněz, které máme, je strašně málo,“ uvedli rodiče na webu.

Do pomoci Adámkovi se zapojili i policisté a hasiči z Pardubického kraje. Společně v pondělí v Chrudimi uspořádali benefiční hokejový turnaj. Vybrat se při něm podařilo asi 34.000 korun.

Do charitativních akcí se zapojují i další prezidentští kandidáti. Postiženým lidem či lidem s handicapem pomáhá dlouhodobě například podnikatel a textař Michal Horáček.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner