Tallinn 29. září (zpravodajové ČTK) – Prezidenty a premiéry zemí Evropské unie čeká dnes v Tallinnu debata o tom, jak zajistit, že Evropa zůstane – či se znovu ocitne – v čele technologického pokroku a stane se světovým motorem digitálních technologií. „Digitální summit“ organizuje nynější estonské předsednictví EU, které si datovou problematiku a inovace vzalo jako jedno ze svých klíčových témat.

Summit by se měl zabývat časovým rámcem až do roku 2025. Prezidenti a premiéři členských zemí mají mluvit o základních aspektech budování evropské digitální budoucnosti – od důvěry občanů vlastních zemí, přes zajištění počítačové a datové bezpečnosti, rozvoj elektronické státní správy, až po podporu souvisejícího průmyslu a ekonomiky, ale i vědomí a znalosti společnosti.

Pobaltské Estonsko, které má jen asi 1,3 milionu obyvatel, patří v oblasti datových a internetových technologií v Evropské unii ke špičce. Technologické inovace nyní jako země stojící v čele EU nabízí unijním partnerům v nejrůznějších oblastech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner