Calais 19. srpna (ČTK) – Při bitce s migranty, která vypukla v sociální ubytovně nedaleko severofrancouzského města Calais, zemřel na následky bodného zranění dvaadvacetiletý Francouz. Další dvě osoby utrpěly zranění, informoval dnes s odvoláním na policii francouzský tisk.

Incident se odehrál už v pátek večer v sociální ubytovně ve městě Divion, asi 70 kilometrů jihovýchodně od přístavního města Calais. Podle listu La Voix du Nord se střetlo několik mladíků se třemi migranty ze Súdanu. Všichni žili ve stejné sociální ubytovně. Co bylo příčinou sporu, zatím není jasné.

Dvaadvacetiletý Francouz podlehl bodné ráně, která mířila přímo do srdce. Dva další zranění nejsou v ohrožení života. Policie zadržela po rvačce čtyři osoby, z toho tři občany Súdánu.

K bitce mezi dvěma skupinami migrantů došlo už v červenci v průmyslové zóně u Calais. Zranění tehdy utrpělo 16 osob, z toho jedna vážná.

Severofrancouzské přístavní město Calais se stalo symbolem těžkostí, s jakými se Evropa potýkala během migrační krize. Poblíž města vzniklo rozsáhlé provizorní tábořiště zvané Džungle, kde žili lidé snažící se dostat přes Lamanšský průliv do Británie. Loni v říjnu nechaly tábor francouzské úřady vyklidit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner