Při povstaleckém bombardování a náletu provládní koalice v Jemenu zahynulo devět lidí, včetně pěti členů jedné rodiny. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na vojenské a povstalecké zdroje.

Letecký úder arabské koalice pod vedením Saúdské Arábie zasáhl v neděli dům v provincii Maríb východně od jemenské metropole. O život přišlo pět členů jedné rodiny. Incident se stal v oblasti, kde se nachází hlavní bojová fronta ve válce mezi šíitskými rebely a jednotkami loajálními prezidentovi Abdar Rabbúovi Mansúrovi Hádímu.

Další čtyři civilisté, včetně tří děti, zahynulo v neděli při povstaleckém bombardování rezidenčních oblastí města Táizz.

Jemen je od roku 2014 dějištěm konfliktu mezi tamními menšinovými šíity a vládou. O život při něm přišlo na 10.000 lidí a do konfliktu zasahují také regionální mocnosti Saúdská Arábie na straně vlády a Írán na straně šíitů. Protože povstalci mají v rukou stále hlavní město Saná, je dočasným sídlem vládních úřadů Aden.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner