Zamboanga (Filipíny) 30. července (ČTK) – Při dnešním zátahu proti nelegálnímu obchodu s drogami na Filipínách přišlo o život sedm osob, včetně jednoho politika. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policejní zprávu.

Střelba vypukla ve chvíli, kdy policisté šli zatknout do jeho domu starostu města Ozamis Reynalda Parojinoga, kterého filipínský prezident Rodrigo Duterte veřejně spojil s nelegálním obchodem s drogami. Policie chtěla zadržet také starostovu dceru a další spolupracovníky. Z domu se však začalo střílet a při přestřelce zemřel starosta a šest dalších osob, příbuzných a členů ochranky. Starostova dcera byla zatčena.

Parojinog jakékoli spojení s nelegálními drogami odmítal. Čelil také obvinění z korupce.

Boj proti drogám a zločinnosti byly klíčovou součástí Duterteho předvolební kampaně. Po loňském nástupu k moci začala policie provádět rozsáhlé razie v domech osob podezřelých z obchodování s drogami. Při těchto akcích již zahynuly tisíce osob, převážně chudých. Duterte si za to vysloužil kritiku západních vlád i humanitárních skupin.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner