Při dvou bombových útocích v centru jihoiráckého města Samáva dnes zahynulo nejméně 14 lidí a dalších 37 utrpělo zranění. Výbušniny byly umístěny v automobilech, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policejní zdroj. K útoku se přihlásili ozbrojenci z hnutí Islámský stát, kteří měli podobné atentáty na svědomí i v minulosti.

První výbuch se odehrál poblíž sídla lokální provinční vlády, druhý asi 60 metrů od autobusové zastávky. Počet obětí nejspíš ještě naroste vzhledem k tomu, že některá ze zranění jsou velmi vážná. Na snímcích, které se objevily na internetu, byl vidět dým stoupající nad budovy a rovněž ohořelá auta a těla.

Islamisté v roce 2014 ovládli velké oblasti na severu a západě země, ale vládní jednotky s pomocí mezinárodní koalice vedené Spojenými státy část těchto území již dobyly zpět. Loni v prosinci vládní síly osvobodily Ramádí, které je střediskem rozlehlé provincie Anbár. Nyní je jejich cílem dvoumilionový Mosul, který ozbrojenci obsadili v červnu 2014.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner