Deset vězňů zemřelo v noci na dnešek při explozi a střelbě ve věznici města Paranaque, ležícího v oblasti filipínské metropole Manily. Vážné zranění během incidentu utrpěl jeden dozorce, sdělil mluvčí vězeňské inspekce Xavier Solda.

Mluvčí upřesnil, že osm z deseti zabitých byly osoby obžalované z drogových deliktů, včetně dvou Číňanů, u nichž bylo objeveno velké množství omamných prostředků. Zbylí dva mrtví čelili obviněním z loupeže a zabití.

„Na základě prvních poznatků z vyšetřování můžeme potvrdit, že uvnitř (věznice) došlo k explozi. Pokud jde o její příčinu, vyšetřování ještě pokračuje,“ sdělil Solda novinářům. Podle agentury AP dodal, že policisté prověřují informaci, že vězni chtěli mluvit s dozorcem, poněvadž se dozvěděli, že mají být převezeni jinam.

Vyšetřovatelé také zjišťují, zda byl výbuch součástí pokusu o útěk. Musejí však počkat, až budou moci mluvit se zraněným dozorcem, řekl také mluvčí.

Šéf městské policie Jose Carumba podle místního zpravodajského webu Inquirer.net mimo jiné uvedl, že se zatím neví, jak se vězňové dostali k samopalu, z nějž podle všeho stříleli na dozorce, který palbu opětoval. Zatím není jasné ani to, zda vězňové zemřeli při explozi, nebo při střelbě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner