Sestra honduraského prezidenta Hilda Hernándezová a dalších pět osob zemřelo v sobotu při havárii vrtulníku v kopcích poblíž hlavního města Tegucigalpa. Nehodu nepřežil nikdo z posádky, v níž byli kromě pilota čtyři členové ochranky Hernándezové, napsala agentura AP. Příčina nehody je zatím neznámá.

Jednapadesátiletá Hilda Hernándezová byla aktivní v politické straně svého bratra a prezidenta Juana Orlanda Hernándeze a v minulosti zastávala posty ministryně komunikace a ministryně sociálního rozvoje. „Buď s Bohem, Hildo Hernándezová, neúnavná bojovnice za naši stranu,“ napsal po zprávách o smrti prezidentovy sestry šéf Národní strany Reynaldo Sánchez.

Její vrtulník v sobotu ráno odletěl z mezinárodního letiště v Tegucigalpě a směřoval na severozápad k její rezidenci ve městě Comayagua. Brzy po odletu ale letoun zmizel z radarů, později zbytky stroje i s těly všech pasažérů nalezli v kopcích za hlavním městem.

O žádné možné příčině tragédie nebyla média bezprostředně po ní informována, AP nicméně uvedla, že k nehodě došlo v čase, kdy počasí v Hondurasu ovlivňoval přechod studené fronty.

Prezident Hernández si následně na znak smutku změnil profilovou fotku na twitteru na černou stuhu. Hlava státu v těchto dnech prochází kontroverzí kolem nedávných prezidentských voleb, ve kterých kandidovala, přestože ústava Hondurasu dva prezidentské mandáty v řadě nepovoluje. Volební komise země před týdnem potvrdila, že pro současného prezidenta hlasovalo necelých 43 procent voličů, tedy o 1,6 procenta více než pro opozičního kandidáta Salvatora Nasrallu, oficiálně ale vítěze voleb dosud nevyhlásila. Opozice výsledek neuznala a žádá jeho zneplatnění.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner