Trnava 1. července (ČTK) – Nejméně 25 lidí utrpělo zranění při dnešní nehodě autobusu u slovenské obce Bučany nedaleko Trnavy. Čtyři osoby utrpěly vážná zranění, ale nikdo nepřišel o život, informovaly slovenské servery s odvoláním na mluvčí policie a zdravotnických zařízení.

Podle mluvčí trnavské policie Martiny Kredatusové zájezdový autobus, který dnes ráno jel z Púchova ke Smolenickému zámku, zřejmě dostal smyk, narazil pravou přední částí do svahu a převrátil se na bok. Ve vozidle bylo 52 lidí.

Z 25 zraněných mají čtyři lidé zranění vážná a 14 středně těžká. Dva nejvíce postižené cestující, muže a ženu, přepravil vrtulník do nemocnic v Bratislavě. Dvaapadesátiletá žena s poraněnou páteří, břichem a rukou byla ošetřena v Univerzitní nemocnici Bratislava-Kramáre a je ve stabilizovaném stavu. Šedesátiletý muž s poraněním hrudníku a ruky byl vrtulníkem při vědomí převezen do bratislavské Univerzitní nemocnice v Ružinově. Ostatní zraněné rozvezly sanitky do nemocnic v Trnavě, Galantě a v Piešťanech.

Podle slovenských médií došlo k havárii v nebezpečném úseku silnice, kde řidiči přijíždějící velkou rychlostí ze směru od Piešťan mnohdy na poslední chvíli vidí vozidla odbočující či najíždějící na silnici a musí prudce brzdit. Na vozovce jsou navíc vyjeté koleje, v nichž se po dešti drží voda, což zvyšuje pravděpodobnost smyku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner