Při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku zahynulo dnes pět lidí a tři byli zraněni. ČTK to řekla mluvčí policie Alice Musilová. Mrtví i zranění jsou patrně polští občané. Jeli v dodávce, která zezadu narazila do českého kamionu. Dálnice D1 je v místě nehody uzavřena ve směru na Prahu.

Letošní nejsmutnější den na silnicích

Nehoda se stala ve 13:00 na 219. kilometru D1. Je to pravděpodobně nejtragičtější nehoda letošního roku. „Kolize se stala před místem, kde je kvůli opravám dálnice omezený rovoz,“ řekla Musilová. Vozy jely před neštěstím v koloně. Dosud byla nejtragičtější letošní nehodou havárie osobního auta u obce Suchohrdly u Miroslavi na Znojemsku. Zemřeli při ní čtyři mladí lidé. Jejich auto 22. března ráno narazilo do betonové zídky a pak začalo hořet.

ČTK

Dnes v dodávce zahynul muž a čtyři ženy. Další tři cestující utrpěli těžké zranění. Jeden muž vyvázl pouze s oděrkami. Na místě jej ošetřili zdravotníci, nemusel do nemocnice. Řidič českého kamionu vyvázl bez zranění.

Poláci jsou častým účastníkem nehod

Za místem neštěstí se tvoří kolony. Policie odklonila provoz z D1 ve směru na Prahu na 226. kilometru dálnice. Auta sjíždějí z dálnice na exitu Vyškov-západ a pokračují ve směru na Brno a Prahu po nedaleké hlavní silnici Vyškov – Brno.

Dnešní tragédie je jen jednou z řady nehod, při nichž v posledních letech zahynulo na českých silnicích několik Poláků. Například koncem září 2006 zemřelo pět lidí poté, co polský osobní vůz VW Passat narazil do polského kamionu, který stál v odstavném pruhu na rychlostní komunikaci v Prostějově. Čtyři Poláci zemřeli při nehodě v srpnu 2005 mezi Hranicemi na Přerovsku a Bělotínem a při čelní srážce dvou osobních aut ve Starém Jičíně na Novojičínsku v červnu 2009.

Nejtragičtější dopravní nehody na silnici za posledních 10 let (řazeno podle počtu obětí):

Osm obětí:

  • 13. února 2008 – Osm lidských životů si vyžádala dopravní nehoda na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku. Střetly se tam nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil.

Šest obětí:

  • 16. července 2006 – Náraz linkového autobusu do mostního pilíře na druhém kilometru dálnice D8 u Zdib nedaleko Prahy si vyžádal šest mrtvých a devět zraněných.
  • 9. února 2011 – Při srážce dvou aut na rychlostní silnici R46 u Prostějova zahynulo šest lidí, z toho jedno dítě. Nehoda se stala poté, co jedno osobní auto přeletělo svodidla.

Pět obětí:

  • 16. června 2006 – U Milovic na Břeclavsku se srazil Ford Scorpio se Škodou Favorit. Zemřeli dva muži a dvě ženy ve favoritu a řidič fordu, žena z fordu byla zraněna.
  • 30. září 2006 – Polský osobní vůz VW Passat narazil do polského kamionu, který stál v odstavném pruhu na rychlostní komunikaci v Prostějově. Všech pět členů posádky osobního auta na místě zemřelo.
  • 28. listopadu 2006 – Na silnici z Klatov do Železné Rudy u obce Běšiny se čelně srazila dvě osobní auta. V nissanu zahynula řidička a tři spolucestující, ve Škodě Octavia zemřel řidič, který nehodu zavinil, čtyři muži ze škodovky utrpěli zranění.
  • 9. července 2010 – Nehoda dvou osobních vozů v Karviné si vyžádala pět životů. Na místě zahynuli tři muži a žena, pátý muž zemřel po převozu do nemocnice.
  • 17. září 2015 – Při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 u Vyškova zahynulo pět lidí. Při kolizi se srazilo nákladní auto s dodávkou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner