Při nehodě na dálnici v centrální části Srbska dnes zahynuli dva migranti pocházející z Afghánistánu, dalších deset jich utrpělo zranění. S odvoláním na srbské ministerstvo vnitra o tom informují zahraniční média. Vůz narazil do ochranné zábrany. Nejspíš pašerák lidí, který vůz řídil, z místa nehody utekl.

Srbská státní televize citovala lékaře z nemocnice v nedalekém Niši, podle kterých je mezi zraněnými i pět dětí. Většina zranění je podle nich vážných, jednomu z pacientů museli amputovat obě dolní končetiny.

Stovky tisíc uprchlíků zejména z Blízkého východu a z Asie se v loňském roce dostaly přes Turecko do Řecka a odtud přes balkánské státy dál do Evropy. Mnoho zemí na migrační vlnu reagovalo vystavěním plotů a zdí, takzvaná balkánská stezka byla uzavřena, a příliv migrantů se tak částečně zastavil.

V Srbsku uvázlo přes 6000 běženců, další stovky se jich snaží s pomocí pašeráků dostat přes Srbsko do Maďarska a dál do Evropy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner