Nejméně 18 civilistů dnes zahynulo a dalších 40 osob utrpělo zranění při leteckých úderech na severovýchodě Sýrie. Pravděpodobně šlo o ruské nálety. Uvedla to podle agentury AFP Syrská organizace pro lidská práva (OSDH) se sídlem v Londýně. Jiné opoziční zdroje v Sýrii hovoří o 40 mrtvých. Zprávy nelze podle Reuters ověřit z nezávislých zdrojů.

Letouny prý zaútočily v oblasti provincie Idlib, kde působí vzbouřenecké skupiny včetně přívrženců teroristické sítě al-Káida. Rebelové odsud v květnu vytlačili syrskou armádu. Nejsou zde ale rozmístěny síly Islámského státu, které kontrolují velká území na východě Sýrie, poznamenal Reuters.

Ruské úřady se k tvrzení OSDH zatím nevyjádřily. Ruské vojenské letectvo vede od 30. září letecké údery v této arabské zemi s cílem především pomoci svému spojenci prezidentovi Bašáru Asadovi. Moskva tvrdí, že útočí hlavně na pozice Islámského státu, ale syrská opozice viní Rusy z útoků na její jednotky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner