Little Rock (USA) 1. července (ČTK) – Nejméně 17 lidí bylo zraněno při přestřelce v nočním klubu v Little Rocku v americkém státě Arkansas. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu, další jsou mimo ohrožení života. Policisté zatím nikoho nezadrželi, avšak žádný ze střelců podle nich není na útěku. O teroristický čin se podle policie nejednalo, uvedla televize NBC News.

Ostrá výměna názorů mezi několika lidmi v nočním klubu Power Ultra Lounge v arkansaské metropoli Little Rock vyústila v přestřelku, která začala okolo 2:30 ráno místního času (9:30 SELČ). Podle šéfa místní policie Kentona Bucknera byli v tu dobu uvnitř relativně nevelkého klubu většinou velmi mladí lidé a nejmladšímu ze zraněných je 16 let. Kromě 17 postřelených utrpěli lehčí poranění i lidé, kteří se v panice během střelby pokoušeli všemi způsoby uprchnout ven a někteří skákali z oken klubu situovaného v několikapatrové budově.

Buckner médiím řekl, že je z vyvolání přestřelky podezřelých několik lidí, nikoho z nich však policie dosud nezadržela. O žádném střelci na útěku však policisté nemají informace.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner