Během střetů, které provázely druhou noc protestů proti policejnímu násilí proti černochům ve městě Charlotte v americkém státě Severní Karolína, utrpěl jeden muž střelné zranění, kterému následně v nemocnici podlehl. S odvoláním na místního policejního šéfa o tom dnes informovala agentura Reuters.

Protesty v Charlotte propukly poté, co třiačtyřicetiletého černocha Keitha Lamonta Scotta zastřelil policista, rovněž černoch. První demonstrace se konala už v noci na středu. Zranění při ní utrpělo 16 policistů.

Také dnes se policie snažila protestující kvůli narůstající agresivitě rozehnat gumovými projektily a slzným plynem. Při střetech utrpěl zranění jeden muž, který následně zemřel v nemocnici. Charlottská policie na twitteru uvedla, že muže nestřelila policie. Šlo podle ní o střelbu „civilisty na civilistu“.

Za Scottovu smrt je zodpovědný černošský policista Brentley Vinson, který byl už postaven mimo službu. Spolu s kolegy se pokoušel Scotta zatknout. Policisté se podle výpovědí cítili být ozbrojeným mužem ohroženi, proto po něm začali střílet. Podle některých svědků ale Scott držel knihu, nikoliv zbraň.

Rasové napětí v posledních dvou letech přiživilo ve Spojených státech více podobných případů, kdy většinou bělošští policisté stříleli na černochy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner