Belgická policie zadržela dnes v rámci vyšetřování činnosti teroristických skupin 15 podezřelých osob a předvedla je k výslechu. Čtyři z nich už obvinila z financování teroristické organizace či verbování jejích nových členů, informoval list La Libre. Dnešní protiteroristická akce nesouvisí podle federální prokuratury s březnovými atentáty v Bruselu.

Policie podezřelé zadržela ve vlámských městech Gent, Deinze a Antverpy. Na akci se podílel také Europol. Během domovních prohlídek se nenalezly žádné zbraně ani výbušniny.

Z patnácti vyslýchaných obvinila policie zatím čtyři lidi, a to z členství v teroristické skupině a jejího financování. Některé z nich policie viní také z toho, že verbovali muslimy pro boj v řadách organizace Islámský stát (IS) v Sýrii a Iráku.

Podle federální prokuratury v tuto chvíli policisté nevidí žádnou souvislost s březnovými teroristickými útoky na letišti Zaventem a v bruselském metru, při nichž zahynulo 32 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner