Brusel 25. ledna (ČTK) – Belgická policie dnes při ranních domovních prohlídkách, podniknutých na osmi místech v Bruselu v rámci protiteroristické operace, zadržela sedm lidí. Po výsleších je večer všechny propustila. Uvedla to agentura Belga.

Deník La Dernière Heure na svém webu napsal, že očití svědci viděli speciální policejní komanda zasahovat velice časně – už v pět hodin ráno – ve čtvrtích Molenbeek, Schaerbeek, Anderlecht a Laeken.

Podle komuniké prokuratury se žádné výbušniny ani zbraně nenašly. Zadrženi byli členové jedné rodiny radikálních muslimů v Molenbeeku. Jiný příslušník této rodiny odešel do Sýrie bojovat po boku radikálů takzvaného Islámského státu a nyní se podle vyšetřovatelů možná vrátil do Belgie. Policie tohoto muže nenašla a připouští, že možná v Sýrii zahynul, jak tvrdí jeho rodina, upřesnila Belga.

Řady bojovníků Islámského státu rozšířilo v minulých letech odhadem 465 belgických radikálních muslimů. V poměru k počtu obyvatel je to podle agentury AFP nejvíc ze všech zemí Evropské unie.

Razie, podniknuté na osmi místech v regionu hlavního města, podle belgických úřadů rozhodně nesouvisely přímo s atentáty v Paříži, kde islamisté v listopadu roku 2015 zabili 130 lidí, ani s útoky extremistů v Bruselu, které si loni v březnu vyžádaly 32 mrtvých.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner