Při bombovém útoku na policejní výcvikové středisko v severolibyjském Zlitánu zahynulo nejméně 65 lidí, informovala agentura Reuters s odvoláním na nemocniční zdroje. Nálož byla nastražena v nákladním automobilu. K atentátu se dosud nikdo nepřihlásil.

Zlitán, který leží na pobřeží Středozemního moře, spadá podle agentury AFP do oblasti kontrolované samozvanou vládou se sídlem v Tripolisu. První zprávy o útoku informovaly o 15 mrtvých, což je také údaj, který poskytla tisková agentura Lana spadající pod mezinárodně uznávanou vládu se sídlem v Tobrúku.

Libye se propadla do chaosu po svržení režimu dlouholetého diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Milice, které proti němu bojovaly, následně odmítly složit zbraně. Mocenské vakuum umožnilo mimo jiné i posílení pozic radikálů. Část z nich se přihlásila k organizaci Islámský stát, která ovládá rozsáhlé oblasti v Iráku a v Sýrii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner