Při sebevražedném útoku na dům policejního velitele v jihojemenském Adenu dnes zahynulo sedm civilistů a příslušníků bezpečnostních složek. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní bezpečnostní zdroje. Policejní velitel vyvázl bez zranění, podobný pokus o atentát přežil již na začátku ledna.

Útočník najel automobilem do domu velitele a odpálil výbušniny umístěné ve voze. Exploze byla slyšet po celém městě, popsali svědci. Dalších 12 osob utrpělo zranění.

Útok je poslední z řady násilností, které zasáhly přístavní město, v němž nyní sídlí jemenská vláda. Přesunula se tam loni na podzim ze saúdskoarabského exilu. Metropoli Saná byl kabinet donucen opustit poté, co nad městem v září 2014 získali kontrolu šíitští povstalci.

Do konfliktu mezi jemenskou vládou a povstalci se loni v březnu na straně jemenského prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího vložila koalice vedená Saúdskou Arábií. Boje si od té doby vyžádaly nejméně 5800 obětí. Z chaosu v zemi těží teroristé z al-Káidy, kteří v minulých letech působili na jemenském jihu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner