Ostrava 29. ledna (ČTK) – Pět lidí včetně dvou dětí se v sobotu večer zranilo při požáru rodinného domu v Lískovci na Frýdecko-Místecku. Tři lidé utrpěli popáleniny a dva se nadýchali zplodin hoření. ČTK to dnes řekli mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl a mluvčí hasičů Jakub Kozák.

„Nejvážnější bylo postižení devítiletého chlapce, který utrpěl vícečetné vážné popáleniny druhého a třetího stupně. Musel být zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci,“ uvedl Humpl. Čtyřletá dívka byla ošetřena rovněž s popáleninami na více částech těla, ale byla při vědomí a se záchranáři komunikovala. Třicetiletá žena utrpěla vážné popáleniny hlavy, hrudníku a ruky. Všichni byli přepraveni do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

Záchranáři ošetřili také muže ve věku 34 a 69 let, kteří se nadýchali zplodin, jejich stav ale nebyl závažný a byli převezeni do nemocnice ve Frýdku-Místku.

Rodinný dům začal hořet okolo 19:00, oheň zřejmě vznikl při zatápění, přesná příčina požáru se zatím vyšetřuje. „Hasiči požár v jedné z místností domu zlikvidovali vodním proudem nataženým přes okno do budovy. Následně objekt odvětrali přetlakovým ventilátorem,“ uvedl Kozák. Škoda byla vyčíslena na zhruba 100.000 korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner