Hamburk 7. července (ČTK) – Při čtvrtečních střetech s demonstranty v Hamburku bylo zraněno 76 policistů, většinou lehce. S odvoláním na policii o tom dnes informovala agentura AFP, podle níž byli zraněni i nejméně dva demonstranti. Policie během násilností, které vypukly v předvečer summitu předních světových ekonomik G20, zadržela nejméně pět lidí.

Demonstrace s názvem Vítejte v pekle namířená proti vrcholné schůzce zástupců ekonomicky vyspělých zemí se ve čtvrtek vpodvečer zvrhla v rozsáhlé střety s policií. Z davu čítajícího několik tisíc lidí létaly lahve, dýmovnice a další předměty, zatímco policie nasadila vodní děla a pepřový sprej.

Policie uvedla, že demonstranti napadli její příslušníky, zatímco protestující tvrdí, že střety vyprovokovala policie. „Policejní stát dělá vše proto, aby nás připravil o naše právo demonstrovat,“ řekl AFP jeden z tisíců přítomných levicových radikálů Georg Ismail.

Čtvrteční protest byl již předem považován za zatěžkávací zkoušku policie, protože se ho podle německých úřadů mělo zúčastnit až 8000 k výtržnostem připravených extremistů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner