Při útoku granátem zemřeli ve čtvrtek v univerzitním areálu na jihu Etiopie dva studenti, dalších šest utrpělo zranění. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž jde už o druhý podobný útok v zemi za poslední tři týdny.

Univerzita se nachází ve městě Dilla v Jižním státě národů, národností a lidí, jak se nazývá jeden z etiopských spolkových států. V oblasti, která se nachází asi 350 kilometrů jižně od metropole Addis Abeby, panoval v poslední době klid. Začátkem prosince ale neznámí útočníci odpálili výbušninu v mešitě v hlavním městě, zraněny byly dvě desítky lidí.

Etiopská policie v souvislosti s útokem na univerzitě zadržela neupřesněný počet osob.

K útoku se nikdo nepřihlásil. V minulosti se však při podobných násilnostech spekulovalo, že by pachateli mohli být místní povstalci nebo příslušníci somálské islamistické milice Šabáb, která je napojena na al-Káidu. V případě Šabábu by mohlo jít o odplatu za účast etiopských vojsk na misi AMISOM, kterou vyslala Africká unie na pomoc somálské vládě v boji s islamisty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner