Při útocích povstalců ze Strany kurdských pracujících (PKK) na vojáky na jihovýchodě Turecka zemřelo nejméně pět příslušníků armády a jeden člen místních milicí. Informovala o tom dnes agentura Anadolu. V posledních několika dnech jsou útoky na turecké ozbrojené síly, které už rok proti separatistům intenzivně bojují, čím dál početnější.

Nejnovější krveprolití se odehrálo v provincii Hakkari u hranic s Irákem, kde bomba nastražená u silnice vyhodila do povětří armádní vozidlo. Zemřeli čtyři vojáci. V provincii Van zemřeli jeden voják a jeden milicionář poté, co u vojenského stanoviště vybuchlo auto naložené trhavinou. Kromě dvou obětí na životech útok způsobil zranění dalším deseti vojákům.

V sobotu zemřeli tři vojáci ve městě Cevizlik v provincii Mardin, kde rovněž explodovala výbušnina v autě. Také tento útok turecké úřady připsaly PKK. Agentura Anadolu uvedla, že při zásahu armády bylo v pátek v provinciích Hakkari a Van zabito 19 kurdských bojovníků.

Podle tureckých médií zemřel v pátek v sousední Sýrii rovněž jeden z vysokých velitelů PKK Bahoz Erdal, jehož auto explodovalo během cesty do severosyrského města Kámišlí, které leží v provincii Hasaká nedaleko turecké hranice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner