Při sebevražedném atentátu na konvoj NATO v Afghánistánu zemřel jeden voják a dalších šest lidí bylo zraněno. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na misi NATO. Národnost zabitého vojáka, ani zraněných osob mise neuvedla. K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil, podle agentur ale za ním bude zřejmě radikální hnutí Taliban.

Sebevražedný atentátník zaútočil na konvoj dnes večer nedaleko spojenecké základny Bagrám, kde působí i čeští vojáci. Skupina koaličních vojáků byla právě na hlídce spolu s afghánskou jednotkou. Při útoku zemřel jeden voják, zraněno bylo pět vojáků a tlumočník. Stav zraněných je stabilizovaný, byli převezeni na základnu Bagrám.

Také ve středu se v Afghánistánu odehrál útok na konvoj NATO. Sebevražedný atentátník zaútočil na mezinárodní vojenský konvoj poblíž letiště ve městě Kandahár na jihu Afghánistánu. Podle agentury DPA zemřeli dva američtí vojáci a čtyři další vojáci byli zraněni. K útoku se přihlásilo hnutí Taliban.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner