Při útoku dvou sebevražedných atentátníků na plovárnu v severním Iráku bylo zabito nejméně 12 lidí, dalších 45 utrpělo zranění. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na místní úřady a policii.
Terčem útočníků byla plovárna plná lidí ve městě Tuz Churmatu v severním Iráku. Oběťmi se většinou stali šíité z irácké turkmenské menšiny. Počet mrtvých se může podle nemocničních zdrojů zvýšit, protože řada zraněných je v kritickém stavu.

První útočník měl bombu na těle
První útočník podle starosty Tuz Churmatu Alího Husajního a policistů odpálil výbušniny na svém těle u bazénu, kde se právě koupaly desítky mužů a dětí. Druhý atentátník pak nechal explodovat nálože připevněné na motocyklu u brány koupaliště v době, kdy policisté a záchranáři evakuovali zraněné.
„Nevinní lidé se jen snažili uniknout vysokým letním teplotám, nemohli se ale uchránit před smrtí z rukou nejhorších zločinců na světě,“ řekl Husajní.
K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner