Nejméně 27 mrtvých a zhruba 40 zraněných si dnes v afghánské metropoli Kábulu vyžádal útok dvou sebevražedných atentátníků na kolonu, v níž cestovali policejní kadeti. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na představitele afghánského ministerstva vnitra. K atentátu se přihlásilo islamistické hnutí Taliban, které pravidelně napadá příslušníky afghánských bezpečnostních sil.

Zpravodajský server BBC News uvedl, že při útoku zahynulo až 40 policistů a civilistů. Sebevrazi udeřili na západním předměstí afghánské metropole Kábulu na tři autobusy, v nichž do Kábulu cestovali policejní branci z výcvikového střediska v provincii Vardak. Na místě bylo vidět množství sanitek.

K útoku se přihlásilo hnutí Taliban prostřednictvím svého mluvčího Zabiulláha Mudžáhida, který rozeslal e-mailové prohlášení médiím, napsala agentura AP.

Minulý týden zabil sebevražedný útočník z řad Talibanu v Kábulu 14 Nepálců, kteří pracovali pro bezpečnostní službu na kanadském velvyslanectví.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner