Ozbrojené komando dnes na jihu Jordánska napadlo policejní stanici a zabilo podle různých zdrojů nejméně devět lidí. Mezi mrtvými je kanadská turistka, zbytek tvoří místní občané, většinou policisté. Dalších 27 osob utrpělo zranění, oznámily jordánské úřady. Většinou jde opět o policisty či náhodné kolemjdoucí.

Incident se stal v městě Karak, kde útočníci napadli policejní hlídky, než uprchli na tamější historický hrad a opevnili se v něm. Policie komando je postupně likviduje.

Mluvčí jordánské vlády Muhammad Múmaní řekl, že operace proti asi šestici teroristů je v závěrečné fázi. Nyní hojně navštěvovanou památku z období křížových výprav příslušníci bezpečnostních složek prohledávají, jestli se v něm ještě některý z pachatelů neukrývá. Místo leží asi 110 kilometrů jižně od Ammánu.

Z prvních informací není jasné, kdo byli útočníci. Nikdo se zatím k útoku nepřihlásil. V době incidentu v pevnosti uvázli další turisté, ale policie je postupně vyvedla do bezpečí. Nepotvrdily se spekulace, že by byli drženi jako rukojmí.

Jordánsko je zapojeno do koalice, která bojuje proti radikální organizaci Islámský stát v sousední Sýrii, ale násilí podobného druhu je v tomto království spíš výjimkou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner