Vnitřní audit zásahu proti střelci v Uherském Brodu kritizoval práci operačního důstojníka. Ten podle policejního prezidia zpochybnil zákrok proti střelci a převzal na sebe odpovědnost za akci, na kterou neměl ze své pozice nárok.

Šetření policie se zaměřilo na dodržování zákona o policii a zjišťovalo, zda nebyly porušeny vnitřní předpisy. K tomu však podle výsledků auditu nedošlo a přivolaní policisté, kteří zasahovali na místě jako první, postupovali přesně tak, jak jim nařizuje zákon. Podle přepisů postupovaly i další složky, účastnící se zásahu. Vyjednávání se střelcem, postup velitele zásahu i přesun zásahové jednotky proběhly správně.

Nemožné podle vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů bylo vysvobození muže, který se během střelby skrýval na toaletě. Došlo by tak prý k ohrožení jeho i zasahujících policistů.

Policie také přiznala, že k některým chybám během zásahu došlo. Jako hlavní problém označila komunikaci. A to právě se skrývajícím se mužem, ale i s vedením města a médii.

Tragédie, při které zemřelo devět lidí, se odehrála 24. února v restauraci Družba v Uherském Brodu. Ozbrojený muž zde zastřelil osm lidí a později i sebe.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner