V Nizozemsku přibývá migrantů, kteří se snaží dostat do nákladních aut a s nimi trajektem dál do Británie. Uvedly to dnes nizozemské úřady, podle nichž se počet pokusů o využití tranzitu přes Nizozemsko v posledních třech měsících proti předchozímu čtvrtroku zdvojnásobil.

Nizozemské a britské úřady zachytily při tomto pokusu v posledním čtvrtletí 430 lidí. Více než zdvojnásobení počtu migrantů je patrné i v meziročním srovnání – za celý loňský rok úřady zadržely 1280 osob, zatímco o rok dříve jich bylo 500, uvedla agentura AP.

Podle dnes zveřejněných údajů nizozemského ministerstva pro bezpečnost a spravedlnost tvoří 56 procent všech zachycených migrantů Albánci. Albánie je přitom v západoevropských zemích považována za bezpečnou zemi a jejich občané za ekonomické migranty, kteří nemají žádnou naději na udělení azylu.

Nizozemská policie je v zadržování migrantů stále aktivnější. V roce 2015 bylo 55 procent přistěhovalců, kteří se snažili neregulérně přejít do Británie, zachyceno na nizozemské straně. Loni to bylo dokonce 83 procent.

Za hlavní tranzitní zemi, ze které se migranti zejména z Afriky a Blízkého východu snaží dostat do Británie, je stále považována Francie. Tisíce přistěhovalců se soustřeďují zejména v oblasti severofrancouzského přístavu Calais, který je od britských břehů přes Lamanšský průliv vzdálen jen přes 30 kilometrů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner