Lidé v Česku oslavili příchod nového roku. V Praze se tradičně scházeli hlavně v centru města na Václavském a Staroměstském náměstí. V Brně vítali rok 2017 na náměstí Svobody a v Ostravě bylo rušno především ve Stodolní ulici. Podle záchranných složek měla noc celkově klidný průběh.

Záchranáři v Praze ošetřili zhruba 150 lidí, dvanáct z nich kvůli zranění při odpalování zábavní pyrotechniky. U dvou bylo poranění velmi vážné a pacienti museli být s utrženými prsty převezeni do nemocnic.

Policisté jinak řešili především potyčky mezi podnapilými lidmi přímo v ulicích centra a v barech.

Hasiči vyjížděli ke dvěma desítkám menších požárů většinou plastových kontejnerů, které způsobila pyrotechnika. Řešit museli i požár dvou vánočních stromků, které se vznítily od prskavek.

V Mostě zapálila petarda zaparkované auto, jinak byla noc i na severu Čech klidná. Policie vyjížděla kvůli drobným výtržnostem, rvačkám a dopravním nehodám. Po půlnoci srazil v Děčíně řidič pod vlivem alkoholu chodce, který utrpěl těžká zranění.

Jako poměrně klidné hodnotí silvestrovské oslavy i v Olomouckém kraji. „Byla to klasická silvestrovská noc. Řešili jsme hlavně drobné potyčky opilých občanů,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubaurová.

„S příchodem půlnoci nám výrazně narostl počet výjezdů v souvislosti s intoxikací alkoholem, zejména co se týče mladších ročníků. Bylo i poměrně hodně úrazů kvůli neopatrnému zacházení se zábavní pyrotechnikou,“ informovala mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner