Příliv uprchlíků do Řecka se významně zvýšil. Ze soboty na neděli dorazilo na řecké ostrovy podle místního úřadu pro uprchlickou krizi 212 uprchlíků, průměr pro červen je přitom zatím 28 uprchlíků, kteří denně dorazili na ostrovy lodí. Rakouská policie pak zastavila u hranic s Maďarskem dodávku, ve které našla 17 migrantů.

Pobřežní stráž sleduje počty uprchlíků na řecké ostrovy velmi pečlivě. Výkyvy vždy vyvolávají obavy z obnovení masivního přílivu, který se podařilo zastavit po dohodě EU s Tureckem, řekl agentuře DPA jeden z důstojníků řecké pobřežní stráže. Od uzavření dohody o uprchlících mezi EU a Tureckem se počet příchodů uprchlíků rudce snížil. Zatímco v únoru denně z Turecka do Řecka přicházelo kolem 2000 osob, v květnu již tento počet klesl na 55.

Rakouská policie dnes oznámila, že při běžné kontrole na dálnici A4 jihovýchodně od Vídně zastavila dodávku s rumunskou poznávací značkou, ve které našla 17 migrantů, 11 mužů a šest žen. Sedm jich bylo z Iráku, dalších sedm z Afghánistánu, dva ze Sýrie a jeden z Pákistánu. Všichni byli převezeni na policii. Řidič, 30letý Rumun, byl zatčen a je podezřelý z pašování lidí, napsala agentura AP.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner