Praha 12. prosince (ČTK) – Nový přívoz, který nahradí zřícenou lávku mezi Císařským ostrovem a Trojou, zajistí pro město společnost Pražská paroplavba. Poskytne člun pro 28 cestujících. Na dnešním jednání magistrátního dopravního výboru to řekl Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která organizuje pražskou MHD. Kdy člun vypluje, není jasné. Lávka se zřítila 2. prosince a zranili se při tom čtyři lidé. Dělníci nyní odstraňují trosky a přepravují je k posouzení znalci.

„Jsme domluveni se společností Pražská paroplavba, že je schopna zajistit přívoz do deseti dnů od dohody,“ řekl Tomčík. Pražská paroplavba už provozuje některé pražské přívozy, například mezi Holešovicemi a Karlínem.

Začátek fungování přívozu závisí na rychlosti odklízení trosek a také vyšetřování policie. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v pondělí uvedla, že se jej bude město snažit zprovoznit do Vánoc.

Kolik zavedení přívozu bude stát, zatím není domluveno. Ropid s firmou o konkrétních podmínkách a ceně stále jedná. Pokud bude zaveden ještě letos, je podle Tomčíka Ropid schopen provoz financovat ze svého rozpočtu. Ohledně financování připravuje organizace materiál, který předloží pražským radním.

Kromě přívozu plánuje Praha stavbu provizorní lávky a na její podobě bude spolupracovat mimo jiné s Univerzitou obrany. Institut plánování a rozvoje zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky.

Lávka se zřítila předminulou sobotu odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní minulé úterý rozhodli, že vyplatí každému zraněnému jednorázový dar 50.000 korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner