Hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) se dnes do Drážďan opět podařilo svolat tisíce příznivců. Takzvané večerní procházky saskou metropolí se podle organizátorů zúčastnilo až 9000 lidí, zpravodaj agentury AP jejich počet odhadl na 7000 až 8000. Podobný počet účastníků se v Drážďanech sešel i před týdnem.

Příští týden si Pegida připomene první výročí svého vzniku, demonstrace proti údajné islamizaci a přistěhovalcům pořádá v Drážďanech od loňského 20. října. V dobách největší slávy Pegidy se protestů účastnilo až 25.000 lidí. Po rozkolu ve vedení organizace počty účastníků každotýdenních akcí začaly prudce klesat, ale s eskalací uprchlické krize hnutí opět sílí.

Proti dnešnímu pochodu uspořádali odpůrci Pegidy protidemonstraci, které se zúčastnilo asi 250 lidí. Příznivci Pegidy dnes protestovali mimo jiné i v Lipsku a Chemnitzu, kde se sešlo několik stovek lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner