Statutárním zástupcem nového šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska bude dosavadní místopředseda strany Marek Ženíšek. Ve volbě prvního místopředsedy získal hlasy 71 procent delegátů. Kandidoval jediný, z vyzvednutých 173 hlasovacích lístků získal 124. Kalousek o jeho podporu požádal delegáty sněmu v pražském hotelu Don Giovanni.

Svou roli v TOP 09 vidí Ženíšek jako partner předsedy Miroslava Kalouska, nechce být jeho alternativou. V kandidátském projevu uvedl, že chce naslouchat tomu, co se odehrává v krajích, navštěvovat regiony. Zdůraznil, že TOP 09 se musí před blížícími se volbami zaměřit na prvovoliče.

Volební sněm pokračuje hlasováním o dalších členech vedení TOP 09. V předsednictvu má přibýt žen, kandidují poslankyně Markéta Adamová, Helena Langšádlová a Jitka Chalánková. O post v předsednictvu mají zájem také dosavadní členové vedení Leoš Heger, Pavol Lukša a Tomáš Tesař a poslanec Václav Horáček.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner