Kolony dlouhé desítky kilometrů a mnohahodinové zdržení. S tím musejí podle informací Ústředního automotoklubu (ÚAMK) už od Rakouska počítat všichni řidiči, kteří se tento víkend vypravili nebo vypraví k chorvatskému Jadranu.

„V Rakousku je nejhorší situace na Taurenské dálnici vedoucí ze Salcburku směrem na Villach,“ sdělil ČTK mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka s tím, že na této dálnici vznikly dvě kolony. Jedna je u severních tunelů a dosahuje délky 20 kilometrů, druhá je před tunelem Katschberg a má desetikilometrovou délku. Zdržení je přibližně tříhodinové. S více než hodinovým zdržením lze počítat i před tunelem Karawanken. Dvě nehody blokují u hranic Německa s Rakouskem dálnici A8 vedoucí z Pasova do Lince. Další nehodu policisté vyšetřují na dálnici A4 před městem Bruck ve směru z Vídně do Maďarska.

Ve Slovinsku vznikly kolony v okolí hlavního města Lublaně a na všech hraničních přechodech do Chorvatska. Nejhorší situace je na severu země na dálnici A4 mezi městy Maribor, Ptuj a přechodem Macelj, kde se řidiči v třicetikilometrové koloně zdrží více než 3,5 hodiny. S tříhodinovým zdržením lze počítat i na přechodu Starod u Rijeky.

V Chorvatsku podle mluvčího „totálně zkolabovala dálnice A1 vedoucí na jih a celé okolí Záhřebu“. Jen na příjezdu od Maďarska do Záhřebu musí řidiči počítat s kolonou delší 35 kilometrů a čtyřhodinovým zdržením. Od Slovinska jsou před Záhřebem asi desetikilometrové kolony. Daleko horší situace je na dálnici A1 vedoucí dále na jih, po níž se pohybuje pomalu jedoucí kolona vozidel od Záhřebu až po rozdělení dálnic na Istrii a jih.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner