Pro dva řidiče kamionů s migranty, které zadržela v pátek policie na Plzeňsku, a jejich spolujezdce navrhli policisté vazbu. Budou o ní v pondělí rozhodovat soudy v Plzni a Tachově. Samotní migranti budou dnes přemístěni do zařízení pro uprchlíky v Bělé – Jezové, informovala ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Dva kamiony, ve kterých nelegálně cestovalo 35 cizinců, zadrželi policisté v pátek večer na dálnici D5. Vozy směřovaly k přechodu do Německa. Zadrželi i řidiče a jejich spolujezdce ve věku 26 let, 26 let, 29 let a 37 let. Všichni jsou obviněni z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Mezi 35 migranty je 11 dětí. Policie u nich bude zjišťovat, zda by v rámci dublinského systému a jeho nařízení bylo možné navrácení do příslušného státu, kde je cizinec žadatelem o azyl. Další možností je postup podle readmisní dohody se Slovenskou republikou, odkud kamiony přijely do České republiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner