Vzkazy prezidenta USA Donalda Trumpa (Republikánská strana) na sociální síti twitter by měly být uchovány v Národním archivu pro potřeby budoucích generací. Návrh zákona o povinném archivování Trumpových tweetů předložil v pondělí poslanec Sněmovny reprezentantů Mike Quigley. Podle názoru ČTK jsou však Trumpovy tweety často problematické.

Oficiální písemné či ústní projevy hlavy státu jsou v USA povinně archivovány nařízením speciálního zákona, který se ale na nová média nevztahuje. „Pokud chce prezident prostřednictvím sociálních sítí činit veřejná prohlášení, musíme zajistit, aby byla zdokumentována a zachována pro budoucí potřeby,“ uvedl Quigley v odůvodnění svého návrhu.

Návrh zakazuje prezidentovi, aby své tweety mazal, což se už několikrát stalo. V USA dnes existuje několik webů, které smazané Tumpovy vzkazy archivují. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer nedávno prohlásil, že tweety Donalda Trumpa „lze považovat za oficiální prohlášení prezidenta Spojených států“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner