Taxikáři se dnes v Praze opět sejdou na protest proti službám typu Uber. Akce začne na Strahově v 10:00, její podobu organizátoři neupřesnili. Na protest se připravují policisté, strážníci i dopravní podnik (DPP), situaci budou sledovat a operativně řešit. Protestující pražské taxikáře podpořili jejich kolegové z dalších krajů.

Taxikáři tento týden pouze deklarovali, že protest nemíří proti magistrátu, ale vládě a ministerstvům. Po nich chtějí, aby zakázaly fungování Uberu a dalších podobných služeb. Policie ve středu neupřesnila, jaká plánuje opatření, ale podle mluvčího Jana Daňka bude vše směřovat k tomu, aby se protesty dotkly dopravy v metropoli co nejméně. S policií se bude na případných opatřeních domlouvat i DPP.

Protestujícím taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Počátkem loňského října taxikáři blokovali pomalou jízdou provoz v okolí ruzyňského letiště a svou nespokojenost dávali najevo i před budovou pražského magistrátu. Protestovali i v Brně. Tentokrát se v jiných městech protesty nechystají, do Prahy však zřejmě dorazí taxikáři z jiných krajů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner