Na mítink s prezidentem Milošem Zemanem v Sedlčanech na Příbramsku také dorazili odpůrci hlavy státu, i když převažovali sympatizanti. Na každou akci dorazilo kolem 500 lidí. Zeman je ve středních Čechách od pondělí na třídenní návštěvě.

V Berouně někteří odpůrci drželi vlajky Tibetu, v Sedlčanech vlály v davu dvě americké vlajky a také sovětská s nápisem: „Ať žije Zeman – ale jinde.“ O kus dál kdosi mával červenými trenýrkami, odkazujícími k akci skupiny Ztohoven. „Vaše viróza je neléčitelná,“ hlásal jeden z transparentů. „My chceme prezidenta, ne Zemana,“ stálo na dalším.

Na obou akcích předcházel vystoupení prezidenta pískot, který chvílemi přerušoval i diskusi. „Rozčilení není program,“ komentoval Zeman vystoupení berounských odpůrců, kteří před koncem mítinku odešli na druhou stranu náměstí. „Pískot je řečí ptáků, ale normální lidé mluví lidskou řečí,“ reagoval Zeman na projevy nesouhlasu v Sedlčanech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner