Protiturecká propaganda, která po listopadovém sestřelení ruského bombardéru tureckou armádou ovládla Rusko, se má rozšířit i do moskevských butiků. Podle informace moskevského rozhlasu módní návrhář Alexandr Konasov přišel s nápadem vyrobit sérii triček s protitureckými nápisy. Předpokládaný komerční úspěch ale brzdí velký nedostatek bavlněného zboží, který Moskva v poslední době pociťuje. Dováží se totiž z Turecka.

Rusko po incidentu na syrsko-tureckých hranicích zavedlo proti Turecku sankce, v jejichž rámci platí faktický zákaz dovolených v Turecku a embargo na leteckou dopravu. Ruská vláda rovněž blokuje dovoz některého druhu zboží, zejména ovoce a zeleniny, ale i textilu. V moskevských obchodech už nakupující zaznamenali vyšší ceny rajčat nebo baklažánů, očekává se i nižší nabídka látek a oděvů.

Podle moskevského rozhlasu na jižních ruských hranicích uvízly turecké kamiony s bavlněnými výrobky pro ruské zákazníky. Právě na export bavlněného zboží do Ruska mělo Turecko prakticky monopol. Iniciátoři vlastenecké kampaně, kteří měli v zásobě připravena úderná protiturecká hesla, tak zatím na zboží marně čekají. Budou si prý muset vystačit s méně kvalitní ruskou bavlnou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner