Kolem 40 policistů zabili bojovníci protivládních milicí v konžské provincii Kasai. Jde o nejkrvavější útok od loňského července, kdy v oblasti vzplály nepokoje mezi armádou a milicí Kamuina Nsapu, informovala dnes agentura Reuters.

Členové těchto milicí zaútočili na policisty v pátek při jejich přesunu do nové lokality. Napadli je ze zálohy a uřezali jim hlavy, řekl mluvčí provinčního parlamentu François Kalamba. Útočníci také ukradli policejní vozidla a zbraně.

Životy šesti dalších policejních důstojníků členové milicí ušetřili, protože ti mluvili místním jazykem čiluba.

Boje mezi armádou a milicí Kamuina Nsapu vyvolala snaha šéfa tohoto uskupení vyhnat z regionu policisty, které vinil ze zneužívání moci. Vůdce milicí přišel během střetů o život. Boje v regionu podle bezpečnostních analytiků způsobují také spory o území, nerostné bohatství a konflikty mezi různými etnickými skupinami.

Podle údajů OSN bylo při násilnostech v pěti centrálních provinciích Konga zabito přes 400 lidí, mezi nimi mnoho policistů a vojáků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner