Provoz na bruselském letišti Zaventem, které je od teroristických útoků z 22. března uzavřeno pro osobní lety, bude v neděli částečně obnoven. Z Bruselu odletí odpoledne tři linky do Řecka, Portugalska a Itálie. Odbavovat se bude za nových bezpečnostních opatření.

Do odbavovací haly budou smět vstoupit jen lidé s letenkami a osobními doklady a jejich zavazadla budou před vstupem kontrolována. Letiště nebude podle jeho vedení dostupné hromadnou městskou dopravou, jen osobními auty a taxíky.

Dočasné odbavovací systémy, které se po útocích vybudovaly, by měly být plně operativní v nejbližších dnech. Umožní letišti obnovit 20 procent svého normálního provozu. Vedení letiště doufá, že provoz bude obnoven v plném rozsahu do začátku letní sezony.

Sebevražedné útoky skupinky islamistů, které si na letišti a v bruselském metru vyžádaly smrt více než 30 lidí, vážně poškodily odletovou halu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner