Soul – Jihokorejský prezident Mun Če-in v pátek v den mezikorejského summitu přivítá severokorejského vůdce Kim Čong-una na hranici v demilitarizované zóně v Pchanmundžomu. Dnes to podle agentury Reuters oznámil prezidentský palác, uvedla agentura Reuters. Summit se bude konat v jihokorejské části obce Pchanmundžom.

Setkání obou prezidentů a překročení hranice je plánováno na 9:30 místního času (2:30 SELČ). Jihokorejská čestná stráž následně doprovodí Kima a Muna na uvítací ceremonii. Jednání prezidenta a severokorejského vůdce pak začne o hodinu později, tedy ve 3:30 SELČ. Po konci oficiálních rozhovorů obě strany přednesou společné prohlášení.

Součástí severokorejské devítičlenné delegace, která bude Kima doprovázet, bude také Kimova sestra Kim Jo-čong, která se zúčastnila únorového jednání diplomatické mise KLDR v Soulu u příležitosti začátku zimních olympijských her.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner