Z Itálie dnes odletěla do Švédska první skupina žadatelů o azyl v rámci zaváděného systému kvót na přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie, proti kterému se postavily Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Jde o 19 Eritrejců.

Jak Evropská komise uvedla, první přesun běženců mezi státy EU je „konkrétním důkazem ucelené odpovědi Evropské unie na uprchlickou krizi“. Eritrejci se registrovali u italských úřadů, jejich žádosti o azyl ale budou nyní posuzovat ve Švédsku. Švédsko je první zemí, která se na přerozdělení 160.000 migrantů z Itálie a Řecka podílí.

Státy Unie přes odpor České republiky, Slovenska, Maďarska a Rumunska v září rozhodly o přerozdělení 120.000 uprchlíků čekajících v Itálii a Řecku mezi ostatní země EU. Spolu s dobrovolným převzetím 40.000 osob, což se dohodlo na jaře, se tak má nyní plán týkat 160.000 Syřanů, Eritrejců a Iráčanů, kteří mají velkou šanci v Evropské unii azyl skutečně získat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner