Moskva/Ankara 18. dubna – Ruský prezident Vladimir Putin blahopřál svému tureckému partnerovi Recepu Tayyipu Erdoganovi k výsledku nedělního referenda o zásadní ústavní změně v Turecku. Oznámil to dnes Kreml. V telefonickém rozhovoru diskutovali rovněž o postupu normalizace vzájemných vztahů a o možnostech urovnání syrského konfliktu.

Telefonát Putina s Erdoganem potvrdil ruským novinářům bez dalších podrobností mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle tureckých zdrojů citovaných agenturou Reuters si oba státníci vyměnili názory na možnost urychlení normalizace vzájemných vztahů, které předloni narušilo sestřelení ruského bojového letounu nad syrsko-tureckou hranicí. Předmětem diskuse bylo také urovnání syrského konfliktu.

Kreml referendum v Turecku nijak veřejně nekomentoval. Peskov minulý týden hlasování označil za vnitřní záležitost Turecka a konstatoval, že Moskva bude rozhodnutí tureckých občanů s úctou respektovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner