Ruský prezident Vladimir Putin dnes označil hospodářské sankce vůči Rusku za skrytý protekcionismus. V článku zveřejněném v německém ekonomickém deníku Handelsblatt dodal, že Moskva je zastáncem otevřeného a na pravidlech založeného obchodního pořádku. Jedině to podle něj povede k hospodářskému růstu. Putinův komentář vyšel před pátečním zahájením dvoudenního summitu velkých ekonomik sdružených ve skupině G20.

Šéf Kremlu napsal, že protekcionismus se podle něj stal široce rozšířenou a obecnou normou. „Jednostranně zavedené a politicky motivované sankce na investice, obchod a především technologie se staly jeho skrytou formou,“ uvedl Putin. Dodal, že tato opatření podle něj protiřečí principům G20.

Sankce vůči Rusku za anexi Krymu z roku 2014 a postup v ukrajinské krizi zavedla Evropská unie. Postih kvůli údajnému vměšování do loňských prezidentských voleb hrozí Moskvě také z USA

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner