Petrohrad 2. června (ČTK) – Podle ruského prezidenta Vladimira Putina by NATO mělo v boji proti terorismu spolupracovat s Ruskem, v opačném případě bude teroristických útoků přibývat. Putin to dnes řekl na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu, informovala agentura Reuters.

Prezident však dodal, že alianci považuje za nástroj americké zahraniční politiky. „NATO vzniklo jako nástroje studené války pro boj se Sovětským svazem a Varšavskou smlouvou. V současné době neexistuje ani Sovětský svaz, ani Varšavská smlouva, ale NATO ano. Vzniká otázka proč? Odpověď je jen jediná: Ať už tvrdí cokoliv, NATO je nástroj vnější politiky USA,“ řekl Putin.

Připomněl přitom, že dříve se mluvilo o transformaci Severoatlantické aliance na politickou organizaci, která by zajistila stabilitu ve světě. „To se dosud nestalo. Vidíme rozvoj vojenské infrastruktury, jejíž přibližování k našim hranicím nás nemůže neznepokojovat,“ dodal Putin.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner