Ruský prezident Vladimir Putin dnes v Kremlu promluví k ruským poslancům a podle očekávání se má věnovat mimo jiné geopolitickým problémům dnešního světa. Přednést každoročně poselství o stavu země hlavě státu ukládá ruská ústava. Média očekávají, že prezident se bude věnovat i domácím, zejména ekonomickým problémům.

Putin tradičně promluví v Georgijevském sále Kremlu v poledne místního času, tedy 10:00 hodin SEČ. Projev budou v přímém přenosu vysílat hlavní ruské televizní stanice, v sále ho bude kromě poslanců sledovat i pět stovek ruských a zahraničních novinářů.

Putin podle kremelských zdrojů svůj projev připravoval celou středu. V zahraničněpolitické části se očekává komentář k ruským leteckým útokům v Sýrii a rusko-tureckému konfliktu kolem ruského bombardéru sestřeleného na syrsko-turecké hranici.

Podle rozhlasové stanice Echo Moskvy by měl Putin ve své řeči naznačit, zda pro budoucnost ruské ekonomiky preferuje liberální přístup podporující zahraniční investice a mezinárodní spolupráci, nebo konzervativní cestu opírající se o soběstačnost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner